120 MİLYON PARÇA PORSELEN ÜRETİYORUZ…

byadmin

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, Kütahya Porselen’in arge, inovasyon ve ihracat kapasitesi hakkında açıklamalarda bulundu. Yılda 120 milyon parça porselen ürettiklerini belirten Sema Güral Sürmeli; “Tek çatı altında, tek marka altında dünyanın en büyük porselen üreticisiyiz.” dedi.

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli:

“Tek çatı altında, tek marka altında dünyanın en büyük porselen üreticisiyiz”

Kütahya Porselen’in 72 ülkede 120 milyon parça ürünle hizmet verdiklerini vurgulayan Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, “Tek çatı altında, tek marka altında dünyanın en büyük porselen üreticisiyiz” dedi.

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, Kütahya Porselen’in arge, inovasyon ve ihracat kapasitesi açıkladı. Ülke ekonomisindeki dalgalanmadan etkilenmediklerini ve ivmelerini hız kesmeden yükselttiklerini belirten Sema Güral Sürmeli, bu güçlü ekonomiyi dış ticarete borçlu olduklarını söyledi. Kütahya Porselen gibi yüksek oranlarda üretim yapan firmaların olmazsa olmazının, tek çıkar yolunun ihracat olduğuna dikkat çeken Güral Sürmeli, “ihracat olmazsa eğer sektörlerin ayakta durması çok zor. Biz yaklaşık 72 ülkeye ihracat yapıyoruz; ancak bizim her zaman için benimsediğimiz bir şey var. Ne kadar çok ülkeye ihracat yapıldığından ziyade ihracat hacminin ne kadar yüksek olduğu. Çünkü biz üretim hacmimizi, yüksek miktarda ürünler üretirsek yani yüz binlerce adet, milyonlarca adet üretebilirsek verimli hale getirebiliyoruz. Hem kaliteyi yüksek tutuyoruz hem üretimi artırabiliyoruz. Bu nedenle biz ülke sayısından ziyade rakamların yüksek olmasını tercih ediyoruz “şeklinde bildirdi.

YILDA 120 MİLYON PARÇA PORSELEN ÜRETİYORLAR

Yılda 120 milyon parça porselen ürettiklerini belirten Sema Güral Sürmeli, “Tek çatı altında, tek marka altında dünyanın en büyük porselen üreticisiyiz. Son zamanlarda yoğun bir şekilde Çin’e ihracatımız var. Çin bizim için yeni bir pazar. Kaliteli ürün beklentisi olan Çin firmaları için ihracat yapıyoruz. Bu durum şirketimiz için çok güzel bir şey ama ülkemiz adına da çok sevindirici tabi ki. Bütün ürünler Uzakdoğu’dan gelirken Türkiye’den Çin’e ihracat yapılıyor olması çok sevindirici” diye konuştu.

‘ARTIK ZİRVEDEYİZ’

Firmaların güncel kalarak piyasada tutunabilmelerini sağlamak için gerekli olan arge ve inovasyon çalışmalarına değinen Sema Güral Sürmeli, “Arge inovasyon alanında çalışmalarımıza yaklaşık 10 sene önce başladık. Son 2 senedir artık zirveye ulaştığımız dönemi yaşıyoruz. Porselende en önemli teknolojik gelişme, onun oluşturulması için gereken makine ve firmalar. Gelişen teknolojiyle güncellediğimiz fırınlar sayesinde daha kısa sürede daha fazla ürün üretiyoruz. Bu da bizim üretim hacmimizin büyümesindeki en önemli etkenlerden. Bizim artık tamamen tasarıma yönelik bir inovasyon merkezimiz var. Önceki yıllarda tasarım yapamayan bir ülkeydik. Oysa şimdi kendi tasarımlarımızı yapabilir ve bunları da dünya pazarına sunabilir hale geldik” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Next Post

KORE KÜLTÜRÜ DPÜ’DE TANITILDI

TweetlePaylaş3PaylaşPin3 PaylaşımlarKütahya Dumlupınar Üniversitesi, Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliğinin öğrencilere yönelik düzenlediği ve Kore-Türkiye ilişkileri, Kore’de eğitim ve Kore kültürü konularının ele alındığı Kore Kültür Günü etkinliğine ev sahipliği yaptı. Evliya Çelebi Yerleşkesi’nde Kore Kültür Günü etkinliği düzenlendi. Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Kore Kültür Merkezi’nin üniversite ve Kütahya Belediyesinin iş birliğiyle gerçekleştirdiği […]
Ücretsiz Wordpress Temaları